Nadwrażliwość zębów – sposoby na uśmierzenie bólu

preparaty na zeby

Nadwrażliwość zębów to jedno z najczęstszych schorzeń, jakie utrzymują się obrębie jamy ustnej. Każdego roku do gabinetów stomatologicznych zgłaszają się tysiące pacjentów, którzy uskarżają się na ból podczas spożywania pokarmów o skrajnych temperaturach.

Nadwrażliwość zębów to schorzenie, które dotyka wielu osób. Można zaradzić temu problemowi poprzez systematyczne przeglądy jamy ustnej oraz stosowanie odpowiednich preparatów zabezpieczających nasze szkliwo. Jedną z najczęstszych przyczyn warunkujących nadwrażliwość zębów są wady zgryzu, które niszczą szkliwo poprzez zbyt duży nacisk.

Poważną przyczyną jest także spożywanie zbyt dużej ilości owoców cytrusowych, które znacznie obniżają pH w jamie ustnej, co sprzyja występowaniu erozji szkliwa oraz odsłonięciu ścianek zębowych. Nadwrażliwość zębów może być także spowodowana różnymi schorzeniami przewodu pokarmowego, w przebiegu których występują wymioty. Kwaśna treść wydobywająca się z żołądka podczas wymiotów może uszkadzać i demineralizować szkliwo zębów. Osoby cierpiące na bulimię bardzo często cierpią na bóle zębów podczas spożywania posiłków. Na nadwrażliwość zębów mogą także narzekać osoby, które zgrzytają w nocy zębami, czyli cierpią na tak zwany burksizm.

Istnieje wiele metod, które pozwolą nam zahamować nadwrażliwość zębów

Osoby, które posiadają tę przypadłość powinny zwrócić uwagę na używane przez nich szczoteczki do zębów. Należy zaopatrzyć się w szczoteczkę, która posiada miękkie włosie oraz nie jest w stanie uszkodzić naszego szkliwa ani go porysować. W drogeriach oraz różnych aptekach możemy zakupić pasty przeznaczone dla zębów z nadwrażliwością.

Zawierają one niewielką ilość substancji ścierających. Aby wzmocnić zęby, należy zwrócić uwagę, aby pasty posiadały dużą ilość fluoru, który wspomaga odbudowę szkliwa. Osoby, które cierpią na nadwrażliwość zębów, powinny zrezygnować z używania szczoteczek elektrycznych, ponieważ może to doprowadzić do zbytniego ścierania szkliwa. Warto używać nici dentystycznych, które pozwolą nam na dokładniejsze oczyszczenie naszej jamy ustnej. W gabinetach stomatologicznych możemy otrzymać pomoc w zakresie specjalistycznego leczenia nadwrażliwości zębów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post